Dom Lucie 27

Moderný bungalov kombinujúci základný tvar tak obľúbených nízkopodlažných domov majúcich nízku valbovú strechu s veľkými modernými oknami, siahajúcimi až k zemi. Tento dom v sebe ukrýva veľmi funkčnú dispozíciu a tým maximálne spĺňa očakávanie majiteľov a svoj účel. Hmota domu je symbolicky rozdelená na dennú zónu s pásikavým obkladom a nočnú s bielou omietkou na fasáde.

Dom Lucie 27 Dom Lucie 27

Veľké presklené plochy zaručujú veľmi dobré presvetlenie a tým pádom i príjemný interiér. Všetky obytné miestnosti ihneď po vstupe ponúkajú výhľad na záhradu a prepájajú tak interiér s exteriérom. Aj hlavný komunikačný uzol - chodba, má na svojom konci okno pre spríjemnenie tohto často používaného priestoru.

Dom Lucie 27 Dom Lucie 27

V zime tieto plochy budú zdrojom tepelných ziskov a ušetria tak časť nákladov na kúrenie, v lete budú čiastočne zatienené presahom strechy a ostatné tienenie pokryjú žalúzie. Najväčšie presklenenie sa nachádza v obývačke, kde rodina trávi väčšinu času. Tu sa dajú dve tretiny zasklenia vďaka pojazdom odsunúť ku stene a prepojiť tak obývačku počas leta s terasou a záhradou a užívať si tak výhody bývania v rodinnom dome.

Dom Lucie 27

Dispozícia je naviazaná na hlavnú “tepnu” domu chodby. Tá okrem prepojovacej funkcie má aj skladovaciu funkciu. Veľká skriňa schová veľa vecí, ktoré človek nepoužíva denne a nepotrebuje ich mať pri sebe v izbe. Ľudia s nadšením pre čítanie si tu môžu vytvoriť dychberúcu knižnicu. Dispozícia ďalej ponúka súkromnú časť pre rodičov (spálňa s vlastnou kúpeľňou) orientovaná smerom ku vchodu na pozemok pre prehľad o dianí v ich domove. Spálňa zároveň nemá spoločnú stenu ani s detskou izbou, ani s obývačkou a tým sú zabezpečené dobré akustické podmienky v dome.

Dom Lucie 27

Detské izby sú orientované smerom do záhrady a medzi nimi je umiestnená druhá kúpeľňa. Obývačka je prepojeniá s jedálňou a kuchyňou a podporuje tak spoločný život rodiny.

Dom Lucie 27 Dom Lucie 27Druhou možnou variantou je knižnica cez celú stenu.

Dom Lucie 27

chcem viac informácií
o tomto dome

Aktualizované: 14.11.2017 späť

http://nove-domy-jesen-2017.ekonomickebyvanie.sk/dom-lucie-27.htm
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.