Lenka 27 a Sebastian 11

Stavať dvojgeneračný dom je vždy zložité rozhodnutie. Časť ľudí plánuje nasťahovanie rodičov až v neskoršom menej aktívnom období života, keď už rodičia nechodia do práce a potrebujú občas pomôcť napríklad s nákupmi.

Budúci majitelia dvojgeneračných domov si často kladú otázku, či nebude jedna časť domu nevyužitá. Domy Lenka 27 / Sebastian 11 majú skvelý predpoklad na túto otázku rýchlo odpovedať. Dom je navrhnutý z dvoch častí - hlavná dvojpodlažná sekcia a prízemie. Práve prízemná časť domu ponúka možnosť pomerne rýchlej premeny z garáže na garsónku a naopak.

Lenka 27

Lenka 27

Sebastian 11

Sebastian 11

Táto variabilita pôdorysu značne uľahčí rozhodovanie, či stavať dvojgeneračné bývanie. Dlhé roky môžete voľný priestor využívať pre parkovanie vozidla, alebo ako dielňu a v prípade potreby ho prestavať na príjemnú garsónku, alebo opačne už nepotrebnú garsónku prestavať na parkovanie auta a k tomu všetkého nepotrebného bordelu, ako tomu býva. Dom bude na prípadnú prestavbu vopred stavebne pripravený a tak sa stavebné úpravy v prípade potreby zásadne urýchlia. Krása tejto myšlienky je predovšetkým v jednoduchosti a osvedčenej schéme, ktorú veľa ľudí pozná už po desaťročia. Málokto s prestavbou však počítal vopred a svoj dom (rozvody vody, kúrenia, preklady okien ...) nikto nemal pripravený pre takéto zásahy. Práve vďaka pripravenosti bude Sebastian 11 plnohodnotným a komfortným riešením bývania. Nikoho nenapadne, že namieste garsónky kedysi bola garáž.

Lenka 27

Lenka 27

Sebastian 11

Sebastian 11

1NP - spoločné pre oba varianty domov

Lenka 27 / Sebastian 11

Hlavnú časť domu už nie je potrebné riešiť ako variabilnú. Vznikol tak úplne jasný a do posledného detailu domyslený návrh bývania pre modernú rodinu. Prízemie domu je pripravené pre spoločné chvíle celej rodiny, podkrovie je naopak priestorom všetkých obyvateľov. Presvetlená obývacia izba s barovým pultom pri kuchynskom pulte priamo nabáda k častým návštevám a spoločenskému životu. Schodisko do podkrovia nie je schované v chodbe, ale je naopak súčasťou hlavnej miestnosti a stáva sa tak pútavou dominantou priestoru. Pri vstupe do druhého podlažia nájdete dve detské izby s výhľadom do záhrady a na druhej strane hlavnú spálňu s vlastnou krásnou šatňou. Pre akustickú pohodu je medzi rodičmi a deťmi umiestnená veľmi priestranná kúpeľňa o ploche takmer 8 m2. A ak by v "rannej špičke" bola horná kúpeľňa s dvoma umývadlami málo, na prízemí je kúpeľňa druhá, v ktorej si užijete krásnej aj priestrannej sprchy. Technické zázemie spolu s práčkou a sušičkou sú umiestnené v samostatnej miestnosti vedľa vstupu do domu a sú z ekonomických dôvodov spoločné pre obe generácie.

Sebastian 11 Sebastian 11 Lenka 27 Lenka 27 Lenka 27 Lenka 27

”Lenka 27 a Sebastian 11 sú predurčené pre všetky vaše životné etapy.”

chcem viac informácií
o dome Lenka 27
chcem viac informácií
o dome Sebastian 11

Aktualizované: 14.11.2017 späť

http://nove-domy-jesen-2017.ekonomickebyvanie.sk/domy-lenka-27-sebastian-11.htm
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.